A fokozott izzadás sokak számára kellemetlen problémát jelent a mindennapi életvitele során.
Számtalan izzadtsággátló termék közül választhatnak a piacon, melyek segítségével gondoskodhatunk az izzadás elleni védelemről, azonban ezek a termékek az izzadás, és a fokozott izzadás okait nem szüntetik meg, és folyamatos használatuk a bőr irritációját is okozhatja.
Fokozott izzadás (hyperhidrosis) jelentkezhet az egyén hónaljánál, tenyerein, talpain. Túlzottnak az izzadás akkor tekinthető, ha életvitelét és komfortját jelentősen befolyásolja (pl.: naponta többször ruházat cserére szorul).
A hyperhidrosis hátterében számos egészségügyi probléma is állhat, például genetikai, hormonális elváltozások, diabetes, pajzsmirigy betegség, egyes belgyógyászati kórképek, de a stresszes életmód és a szorongó állapotok miatt is kialakulhat.
Sokaknál nem csak a nyári, melegebb hónapokban okoz a túlzott izzadás problémát, hanem a mindennapi élet komfortját is rontja, ezért javasolt szakemberhez fordulni a probléma kezelése és a lehetséges okok feltárása érdekében.
A hyperhidrosis kezelése teljesen biztonságos, és már az első konzultáció alkalmával elvégezhető. A kezelés során apró tűszúrásokkal botulinum toxint juttat a kezelőorvos a kezelt területen a bőr alá, ahol a hatóanyag blokkolja az idegvégződések és a verejtékmirigyek közötti ingerületátvitelt, ezáltal a verejtékezést.
A kezelés minimális diszkomfort érzéssel járhat, de nem fájdalmas.
A kezelést követően ödéma és apró véraláfutás alakulhat ki a kezelt területen.
Fontos a kezelést követően betartani, hogy néhány napig nem szabad fokozott hőhatásnak kitenni a kezelt területet (pl.: kerülni kell a forró fürdőt, szauna, szolárium, napozás, közvetlen hűtés); valamint a masszírozást, és fokozott fizikai aktivitást is kerülni kell.
A kezelés hatása 1-1,5 hét után érzékelhető, tartóssága pedig – egyéni fizikai jellemzőktől függően – min. 3-4 hó, de általában 6-12 hónap. A gyógykezelés korlátlanul ismételhető, azonban két kezelés között legalább 6 hónap kihagyás javasolt. A terápia ismétlésével az izzadtsággátló hatás általában nő.
Izzadtsággátló kezelést néhány kivételtől eltekintve bárki kaphat Pl.: várandós kismamák, a szoptatás végéig, egyes idegrendszeri és autoimmun betegségben szenvedők nem eshetnek át a terápián.
Fontos, hogy a beavatkozás gyógyulási időszaka után a páciensek önbizalma nő, életminősége javul, komfortérzete visszatér. Valamint további egészségügyi jótékony hatások is kísérik az eljárást, hiszen a túlzott izzadás egyes bőrgyógyászati betegségek kialakulásában is szerepet játszik, mely így megelőzhető.